
Prvoligová soutěž hokejistů pokračuje zítra 1. února již 45. kolem. Výhodu domácího prostředí bude mít jako jediný z celků z Vysočiny tým Jihlavy. Havlíčkobrodští Rebelové i hokejisté Třebíče zajíždějí na ledy soupeřů.
Svěřenci trenérů Vlka a Augusty přivítají od 17.30 hodin na Horáckém zimním stadionu hokejisty z Písku. Jihočeši v současné době figurují v osmičce týmů, které budou hrát po skončení základní části play-off, ale body potřebují do tabulky přidávat stále, neboť zájemců o play-off je ze spodních pater tabulky více. V dosavadních třech vzájemných letošních zápasech byla stoprocentně úspěšná Dukla, která zvítězila v Písku 4:1 a 3:1 a na domácím ledě vyhrála 4:0.
Horácká Slavia Třebíč se zítra vydává směr severní Čechy, kde od 18 hodin hraje v Kadani. Kadaň stejně jako Písek a Havlíčkův Brod bojuje o místo v osmičce vyvolených. Jenže Horáci na Kadaň umí zahrát, což dokazují i letošní vzájemné výsledky. Třebíč vyhrála doma 4:3 po prodloužení a 3:0, a v Kadani se svěřenci trenéra Kamila Pokorného radovali ze zisku tří bodů po výhře 2:0.
Havlíčkobrodští Rebelové také zatím nemají účast v play-off jistou. Ovšem získat do tabulky další body bude pro ně těžké. Zítra se představí na Hané, kde nastoupí proti třetímu týmu tabulky HC Olomouc. V dosavadních třech letošních vzájemných zápasech dvakrát vyhráli Hanáci, v Brodě 4:3 a doma 3:1, jednou brali všechny body Rebelové, kteří zvítězili na domácím ledě 6:4. Utkání na ZS v Olomouci začíná v 18 hodin.