Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Prof. Parkinson a poplatek za psa

Petr Klukan | Úterý, 14. 11. 2017 v 11:31

Že zákony profesora Parkinsona ze stejnojmenné knihy bezezbytku platí, dokázali v minulém týdnu jihlavští zastupitelé při diskuzi o poplatcích ze psa.

O stomilionovém úvěru zastupitelé jen trochu pohovořili, neboť (dle zákonů prof. Parkinsona) jen málo lidí se vyzná v ekonomice a dokáže rozpoznat, zda je tak obrovský úvěr opravdu potřeba.

Diskuze o poplatku za psa byla dlouhá a vášnivá. Protože psa pozná každý. To čtyřnohé, zpravidla chlupaté zvíře, milujícího svého páníčka bez ohledu, zda je jeho živitel lump, či ukázka ctnosti.

V moderní době se mnohdy stalo lepším přítelem a společníkem člověka, než jsou si lidé sami sobě navzájem.
Kolik tedy v Jihlavě platit za psa? Méně v rodinném domě a na okraji města, než v centru, či paneláku? O kolik? A co v případě důchodců?

V živé diskuzi zastupitelé předestřeli řadu návrhů. Přesto vše skončilo patem, když se na žádné z možných variant neshodli.
Rozhodnutí odložili na příště – až bude více informací. Přesně dle jednoho z Parkinsonových zákonů.

Zní takto: Otázce, kterou je třeba rozhodnout, se věnuje tím víc času, čím menší je její význam.

2 komentářů k článku “Prof. Parkinson a poplatek za psa”

  1. VladimírV říká:

    Dobrý postřeh. Nic nového. Bývá pravidlem, že se u niterných témat dokážou zviditelnit i ti, co jsou v jiných oblastech „mimo mísu“. Chtějí si svůj chleba rovněž zasloužit,

  2. XXXXX říká:

    No není to tak. Poplatek platí volič a úvěr město. To je pro většinu lidí zásadní rozdíl. Proto se o polatku bude vášnivě diskutovat a nakonec nám tu spasitel Tomanec složí elaborát ve kterém nás poučí jak nás zachránil od velkého poplacení. Přesto, že je to vše trochu jinak.

Zanechte komentář
© 2008 Parola s.r.o.