Blog Jihlavských listů

Zdeněk Sadecký
154- Bc. Ing. Zdeněk Sadecký, Ph.D., pracoval u MV. Nyní se věnuje bezpečnostní oblasti, letectví a historii. Zakladatel a předseda Czech Spitfire Clubu. Člen Strany svobodných občanů.

Nekoncepčnost PČR a AČR

Zdeněk Sadecký | Středa, 7. 6. 2017 v 21:12

Faleš a proradnost. Je mi zle, když slyším, jak si současný policejní prezident (Tuhý), s bývalým (Červíček) v televizních debatách notují, jak je vše u Policie v pořádku a jak se bude Policie ČR rozvíjet, jak se budou přijímat noví lidé….

Tito samí se podíleli (nebo minimálně neudělili nic proti tomu) na rušení policejních útvarů včetně policejních škol a na vyhazování kvalifikovaných specialistů, prováděli devastaci dlouhodobě budovaných odborných pracovišť a horovali pro snižování stavu policistů. Dělali a dělají pouhé služky politikům, jen aby se udrželi na postech. Bez morálky, bez cti, bez zodpovědnosti…

U Armády ČR to stejné, proč zrušili třeba ženijní prapor z Jindřichova Hradce, proč propustili piloty vrtulníků? Všechno to byli špičkově (a draze za  peníze daňových poplatníků) vycvičení specialisté. Teď PČR a AČR nemohou sehnat lidi……

Politická rozhodnutí bohužel příliš často mají velkou setrvačnost a lidé zapomínají…. Politici využívají toho, že se vždy v ozbrojených sborech najdou lidé bez páteře, kteří pro vlastní prospěch pošlapou práci a snahu svých kolegů, efektivitu i zdravý rozum.

2 komentářů k článku “Nekoncepčnost PČR a AČR”

  1. Svatopluk Beran říká:

    Dokud ČR nevystoupí z NATa, potažmo celá Evropa a Evropa si neudělá vlastní armádu, nebude mít jakákoliv koncepce naší armády morální mírový podklad.

    Zájmem NATa není hájit demokratické principy, to je jen obecně uznávané zjednodušení, které hraničí s nesmyslem vhodným snad jen pro veřejnoprávní sdělovací prostředky.

    Například Portugalsko. To v roce 1949 spoluzakládalo NATO, označení „fašismus proběhla až v roce 1974. Další. Turecko a Řecko vstoupily do NATO v roce 1952. V letech 1967 až 1974 v Athénách vládla vojenská chunta a Řecko zůstalo členem Aliance. Mimochodem – černí plukovníci, jak se jim tehdy říkalo, se dostali k moci převratem organizovaným podle plánů NATO. V Turecku proběhly vojenské převraty v letech 1960, 1971 a 1980; v roce 1997 vojenské memorandum adresované premiérovi vedlo ke změně vlády. Přitom nikdo tehdy nezpochybňoval turecké členství v Alianci. A nezpochybňuje je ani při současných událostech. Madridský pakt, na jehož základě byli vojáci USA rozmístěni na čtyřech základnách ve Španělsku, byl podepsán v roce 1953 – tedy více než dvacet let předtím, než ve Španělsku skončila fašistická vláda generála Francisca Franka. NATO je vojenská organizace, jejíž základy tvoří geopolitické zájmy definované Washingtonem. Ty jsou protaženy i na Dálný východ. Tvrdit, že jediným zájmem Aliance je demokracie, je víc než naivní. Bombardování Jugoslávie 1999, válka v Iráku v rozporu s mezinárodním právem, či v Sýrii a Libyi, vyhnaly z domovů miliony lidí. Věznice Guantanámo či Abu Graid jen doplňují americké vraždění v My Lai, 3 miliony mrtvých Vietnamců, přes půl milionů z bombardérů vyvražděných Kambodžanů. Dnešní opětovné logistické cvičení hlavní síly NATa, armády Spojených Států, nás nestále hlouběji a hlouběji zatahuje do této vraždící hospodářské geopolitiky USA.

  2. Fejinka říká:

    Když si vzpomenu na vojnu, tak nám ti naši lampasáci na PŠM tloukli do hlavy, že NATO je vojenský útočný pakt. Většinou to byli „zelení mozci“, ale v tomto měli, bohužel, stoprocentní pravdu. A dnes se to potvrzuje. S Gorbačovem Amíci vydupali s Waršavou a dnes si hrají na vrchnost světa. A naši současní zelení jsou stejní jako ti za socíku, řekl bych ještě horší análníci. Stačí, když slyším ty keci toho manekýna Petr Pavla.

Zanechte komentář
© 2008 Parola s.r.o.