Blog Jihlavských listů

Zdeněk Sadecký
154- Bc. Ing. Zdeněk Sadecký, Ph.D., pracoval u MV. Nyní se věnuje bezpečnostní oblasti, letectví a historii. Zakladatel a předseda Czech Spitfire Clubu. Člen Strany svobodných občanů.

PREMIÉR CHCE ČR VTÁHNOUT DO KATASTROFY ZVANÉ EURO

Zdeněk Sadecký | Středa, 17. 5. 2017 v 12:56

Tento nepodařený a dnes již prakticky mrtvý projekt je jedním z největších ohrožení EU. Přijetím bychom na sebe vzali nejen závazky ECB, strukturální chaos, ale i ohromné zadlužení, které se za značkou euro skrývá.

 “Severní“ státy se téměř ve všech ukazatelích vzdalují „jihu“,, krize stále doutná. Restrukturalizace, investiční pobídky, zvýšení konkurenceschopnosti, nic z toho se nepodařilo. Jen se stále tisknou další nekrytá eura a stále se posílají na jih. Krize jakoby skončila – přestalo se o ní mluvit, banky byly vyplaceny a tak mlčí. Ekonomika dočasně roste a tak lidé nevidí, nebo nechtějí vidět zásadní nedostatky. Nevidí, že se krize zažehnala úvěrem, úvěrem, který bude nutno splatit i s úroky. Zadlužení  eurozóny je 80 % a stále roste. Za chvíli se dostane na nesplatitelnou výši. Co pak?
Jde skutečně o ČASOVANOU BOMBU, jak euro označil přední německý ekonom Hans-Werner Sinn. Doporučuji všem jeho knihu V PASTI EURA. Popisuje detailně svůj pohled od zastánce až k současnému odpůrci. Očekává příchod krize eura, která bude mít zřejmě zásadní dopady na eurozónu, ale i celou EU. Detailně rozepisuje, co je špatně. Stručně řečeno – politika deformuje ekonomii. To je nejen hloupé, ale i neudržitelné. Je to jako to bylo v socialismu. Co se nehodí, se popírá, nebo ignoruje. Nedodržují se základní pravidla a smlouvy (Maastricht). Platí naopak nesmyslná opatření jako basilejská dohoda o regulaci bank. Knihu vydalo Centrum pro studium demokracie a kultury. Autor přitom není principiálně euroskeptik, ale „jen“ odborník ekonom.  Je to čtení skutečně hrozné, ale všem doporučuji.
Nyní, jak je vidět jde o hodně. Nevratný, nebo těžce vratný zásadní krok, který chce učinit nedůvěryhodný premiér  na poslední chvíli svého vládnutí, nesmí projít. Zastavme eurohujery, prospěcháře a sociální a ekonomické experimentátory dokud je čas!!! Zastavme konečně už strany, které nás vedou do stále větších problémů. Strany, které i svým současným chováním jasně ukazují, že občan je jim dobrý jen jednou za čtyři roky!

6 komentářů k článku “PREMIÉR CHCE ČR VTÁHNOUT DO KATASTROFY ZVANÉ EURO”

 1. Fejinka říká:

  To je přece jasné, bankéři se už těší jak oberou lidi o jejich úspory za ten zlodějský kurs. ČNB je napěchovaná skupovanými eury, tak je musí udat.

 2. Venca říká:

  Zajímavé… já si říkal, kam ČNB ty intervenční eura dává. A oni to maj ve sklepě v trezóru :-)

 3. Fejinka říká:

  No, Venco, když jsi aspoň trošku sledoval náš mainstream, tak se o tom i dokonce psalo, že ČNB skupuje eura. A kde to tak asi můžou mít uklizené v bance, co myslíš? Třeba by tě vzali na exkurzi, abys to viděl na vlastní oči,…silně pochybuji.

 4. XXXXX říká:

  Ono je úplně jedno kam je dávají stejně se jako toaleťák použít nedají

 5. Venca říká:

  Svatá prostoto – Fejinko, já vás fakt obdivuju, jak vy si dokážete všechno pěkně po selsku zdůvodnit.

  Zeptám se vás – OD KOHO vlastně jako myslíte, že ČNB ty eura nakupovala ? Myslíte třeba v německu ? To teda zase s touhle logikou budou sklepy německých bank narvané korunama :-)

  Asi nemá cenu vám vysvětlovat mechanismus intervencí, ale jenom asi nejdůležitější věc, které byste třeba porozumět mohl – KDE na ty nákupy ČNB vzala peníze ? Ze státního rozpočtu ? Z Vašich důchodů ? Ne. Představte si, že ona si je normálně natiskla. Opravdu – v podstatě jen tak z ničeho. Zvedla objem korun v oběhu (vím že se to zdá nepochopitelné, ale cena takříkajíc „národního majetku“ z pohledu zvenčí se tím nijak nezvedne. Prostě je jenom víc peněz v oběhu).

  Za celou dobu intervencí se jedná asi o jeden bilion korun.

  A tím pádem paradoxně je díky tomu teď v ekonomice nikoli přebytek Euro, ale naopak přebytek korun !

 6. Fejinka říká:

  Já nejsem bankéř, jenom konstatuji, že ČNB skupovala eura a co tím myslela je jejich věc a nějaký záměr. Otázka je, co to komu přinese.. Ale pro obyčejného človíčka to určitě nebude nic dobrého. Dokonce se říká, že i ta ČNB je pod „něčí“ kontrolou.

Zanechte komentář
© 2008 Parola s.r.o.